Bryczka dla Wielkiej Orkiestry. Licytuj

Dodano: 2018-01-10 16:48 | Ostatnia aktualizacja: 2018-01-10 17:31

TopTraktor.pl, rolniczy portal ogłoszeniowy, w tym roku przekazał dorożkę jako fant na licytację, która ratuje życie i zdrowie maluchów.

Jako pierwsza woziła turystów po wrocławskim Rynku, była ślubną karocą wielu nowożeńców. Teraz bryczkę czeka ją nowa piękna historia. A dochód ze sprzedaży w całości zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

- Działamy w branży rolniczej i chcieliśmy, by fant kojarzył się z rolnictwem. W tamtym roku przekazaliśmy Orkiestrze historycznego ursusa – trzydziestkę, którego wylicytowała firma Ursus i dziś traktor jest jej reklamą. Teraz zdecydowaliśmy, że fundacji Owsiaka przekażemy bryczkę. Liczymy, że Polacy jak zwykle okażą się hojni i wesprą ten szczytną cel – mówi Michał Biały, właściciel legnickiego portalu TopTraktor.pl. - Podziwiam WOŚP i Jurka Owsiaka, który potrafił rozkręcić tak wielką akcję charytatywną. Jako legniczanin chcę być solidarny i ją wspierać. Z pomocy Orkiestry korzystają z niej dzieci z naszego regionu. WOŚP od lat przekazuje szpitalowi wojewódzkiemu nowoczesny sprzęt, dzięki któremu legniccy neonatolodzy uratowali wiele maluchów. Dziękuję pracownikom i wolontariuszom WOŚP, lekarzom i wszystkim Polakom i nie-Polakom, którzy wspierają Orkiestrę.

Bryczkę wykonali wielkopolscy rzemieślnicy, którzy na całą Europę słyną z produkcji końskich uprzęży, powozów i artykułów tej branży. Jak na owe czasy bryczka była nowoczesna. Miała m.in. hamulce tarczowe. Pojazd powstał w latach 80. na zamówienie pana Warzywody – znanego wrocławskiego dorożkarza, który jako pierwszy przewoził turystów po tym mieście. Wkrótce się jednak okazało, że dorożka jest za mała, bo chętnych do konnego zwiedzania Wrocławia jest sporo. Bryczka trafiła więc do kolejnego wrocławianina, i przez lata służyła jako ślubna karoca. Pan Franciszek Fiałkowski woził nią nowożeńców po wszystkich zakątkach Wrocławia. Stanowiła atrakcję na weselach wrocławian. 

Oto link, pod którym możesz licytować:

http://aukcje.wosp.org.pl/zaczarowana-dorozka-bryczka-z-piekna-historia-i5907988

Toptraktor aplikacje mobilne

TopTraktor GooglePlay TopTraktor AppStore