Opolagra. Odwiedź największe targi południowej Polski

Dodano: 2017-04-06 21:22 | Ostatnia aktualizacja: 2017-04-06 21:23

Od 9 do 11 czerwca po raz XIV odbędzie się największa regionalna wystawa rolnicza w Polsce – Opolagra. W 2016 odwiedziło ją 48 tys. zwiedzających, którzy podziwiali stoiska ponad 450 wystawców. Tegoroczna edycja zapowiada się nie mniej okazale. Opolagra to uczta dla pasjonatów techniki rolniczej. Mogą oni nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również testować je na ponad 20 torach. Setka maszyn pracujących w polu tworzy na Opolagrze widowisko o niesłabnącej popularności.

Również w tym roku nie zabraknie atrakcji. Po raz drugi w Polsce obędzie się MANITOU CUP, czyli trzydniowy, niepowtarzalny i bardzo widowiskowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych. Wyznaczone zostaną tory z przeszkodami, które synchronicznie pokonywane będą przez uczestników konkursu. Emocje walczących o atrakcyjne nagrody operatorów na pewno udzielą się widzom tego niepowtarzalnego wydarzenia, którzy będą mogli również spróbować swoich sił na tym samym torze.

Bardzo bogaty będzie program pokazów tegorocznej Opolagry. Zwiedzający zobaczą pokaz mycia maszyn po zakończeniu prac polowych, a Akademia Opon Grasdorf pozwoli odpowiedzieć na pytania dotyczące doboru właściwego ogumienia dla maszyn rolniczych. Tradycyjnie towarzyszący Opolagrze pokaz zbioru zielonek, zostanie w tym roku wzbogacony o Deutz Fahr Land, czyli prezentację możliwości najnowszych modeli ciągników Same Deutz Fahr we współpracy z różnymi rodzajami maszyn zielonkowych.

Również w tym roku swoje możliwości zaprezentują małe ładowarki rolnicze, przegubowe bez wysięgnika teleskopowego. Po części demonstracyjnej, możliwości prezentowanego sprzętu będą mogli sprawdzić zwiedzający.

Po raz kolejny organizatorzy zapraszają do Komisu Maszyn Używanych, gdzie producenci i dealerzy oferować będą ciągniki, kombajny, maszyny zawieszane i ciągnione w atrakcyjnych cenach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Niezwykle istotne z punktu widzenia hodowców bydła będzie niewątpliwie Europejskie Forum Mleczarskie COPA – COGECA, na które zaproszono wielu gości zagranicznych. Zaplanowano cykl prelekcji i dyskusji, które odpowiadają na bieżące problemy nurtujące producentów mleka.

Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt oraz malowniczy konkurs młodych hodowców. Nie zabraknie atrakcji dla młodych adeptów rolnictwa: konkurs obsługi ładowarki, czy pokonanie toru egzaminacyjnego na czas, a w ramach konkursu Opolagry będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Te i inne atrakcje już 9-11 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

Toptraktor aplikacje mobilne

TopTraktor GooglePlay TopTraktor AppStore